دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن

دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن الکتروترمال نوعی دستگاه جوشکاری لوله است که الکترود حرارت را با سیم الکتریکی گرم می کند. انرژی گرما لوله پلاستیکی را ذوب می کند، سپس آن را خنک می کند ومفصل را ایجاد می کند.

دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن یک نوع از جوش امولسیون مقاومتی است که برای اتصال لوله ها استفاده می شود. اتصالات با کویل های فلز کاذب در اطراف دو انتهای لوله ها قرار می گیرد و جریان از طریق کویل عبور می کند.

عملکرد دستگاه جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن

گرمای مقاومتی کویلها مقدار کمی از لوله و اتصالات را ذوب می کند و پس از جامد سازی، یک مفصل تشکیل می شود.( کویل های فلزی به اتصالات وارد می شوند و جریان الکتریسیته از طریق کویل برای تولید حرارت و ذوب بخشی از لوله ها اجرا می شود و یک اتصال را بعد از جامد سازی ایجاد می کند).. به دلیل انطباق فرآیند جوش الکتروفیوژن در ایجاد اتصالات قوی، معمولا برای ساخت و تعمیر خطوط گاز استفاده می شود.

دو نمونه از اتصالاتی که ممکن است در جوشکاری الکتروفیوژن با دستگاه جوش پلی اتیلن استفاده شود: کوپلینگها و سیمهای ضربه گیر (زین). این اتصالات شامل دو منطقه مجزا از کویل ها، ایجاد دو منطقه همجوشی متمایز در جوشکاری می کند.

قطر داخلی کوپلینگ معمولا کمی بزرگتر از قطر بیرونی لوله ها است. این به منظور افزایش سهولت مونتاژ در این زمینه است و اجازه می دهد تا ناهماهنگی های جزئی در قطر لوله بوجود نیاید. قرار دادن مناسب لوله ها در کوپلینگ برای ایجاد یک اتصال قوی ضروری است. قرار دادن غلط کوپلر باعث می شود کویل ها حرکت کنند و به اکستروژن ماده پلیمری مذاب از مفصل منجر شوند، و قدرت سیم را کاهش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *