لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن کاروگیت

این نوع لوله های پلی اتیلن برای شبکه های فاضلابی و زهکشی مناسب است. از مزایای خوب این نوع لوله ها وزن سبک و عمر بالای آن می باشد. در مقابل اسیدها و دیگر موادی که باعث خوردگی می‌شود مقاومت بالایی دارند. دو لایه بودن لوله ها عمر بالای آنها را در داشتن اتصالاتی محکم گارانتی می‌کند و نیز ۶۰ درصد مواد خام در مقایسه با لوله های دیوار پلی اتیلنی می‌تواند در آن ذخیره شود. لازم به ذکر است که لوله های کاروگیت به دلیل سبک وزنی، انعطاف پذیری بالا و مناسب برای جوشکاری مزیت های بالایی در مقایسه با لوله های بتنی دارند.

طول عمر زیاد و استحکام

لوله های پلی اتیلن کاروگیت با یک جداره داخلی صاف و یک جداره بیرونی شیاردار که دارای طراحی خاص بوده و این خاصیت باعث افزایش تحمل فشار و بارهای وارده ناشی از ترافیک وزن بار از بالای لوله می‌گردد. صاف بودن سطح داخلی لوله ها باعث پایین آمدن اصطکاک داخلی می‌گردد و متوسط جریان مناسب را فراهم می‌آورد. و از ته نشین شدن رسوبات در لوله جلوگیری می‌گردد. لوله های کاروگیت تولید شده از مواد پلی اتیلن سنگین HDPE در مقایسه با دیگر مواد از مقاومت سایشی بسیار زیادی برخوردار می‌باشند.

لوله های پلی اتیلن کاروگیت از مقاومت شیمیایی زیادی برخوردار هستند. در لوله های فاضلابی که فشار حداکثر ۱ بار تعریف شده است، انتقال سیال از طریق نیروی ثقل انجام می‌پذیرد. به همین علت بخار اسید سولفوریک حاصل از واکنش بیولوژیکی با سطح بالای لوله در تماس قرار می‌گیرد و باعث خوردگی لوله می‌گردد. بطوریکه این مسئله باعث کاهش عمر لوله گردیده و با گذشت زمان خوردگی بیشتر می‌گردد. خصوصاً خوردگی شیمیایی در لوله های بتنی بیشتر بوده و در هر سال میزان خوردگی به ۶ میلیمتر می‌رسد.

آب بندی در لوله های کاروگیت

لوله های کاروگیت از طریق اتصالات مختلف و واشر از جنس  EPDM و MBR به یکدیگر متصل میگردند، این اتصالات طوری طراحی می‌شوند که تمامی مشخصات قید شده در استاندارد EN681  DIN 4060  را پوشش دهند و دارای عملکرد و طول عمر بیشتر همانند خود لوله در سخت ترین شرایط را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *