مزایا و کاربرد های لوله های پلی اتیلن

پلی اتیلن قوی، فوق العاده سخت و بسیار بادوام است. اگر به دنبال سرویس طولانی، نصب بدون دردسر، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر مواد شیمیایی یا هزاران ویژگی دیگر باشید، لوله پلی اتیلن با چگالی بالا تمام نیازهای شما را برآورده می کند.

۱ – انعطاف پذیری

پلی اتیلن برخلاف انواع دیگر لوله های پلاستیکی انعطاف پذیری خود را حفظ کرده و به خوبی با اثرات برخورد می کند، حتی در صورت سرد شدن هوا. همچنین در برابر خستگی حرکتی مقاومت بیشتری دارد، و این گزینه ای مناسب برای مناطقی است که حرکت خاک ممکن است نگران کننده باشد.

۲ – وزن کم

  • وزن سبک و انعطاف پذیر برای حمل و نقل ، نصب و نصب آسان تر و مقرون به صرفه
  • تجهیزات سبک تری نسبت به مواد فلزی برای کار و نصب مورد نیاز است
  • می تواند برای طیف متنوعی از برنامه ها استفاده شود
  • ضد خوردگی ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  • دوام بالا

۳ – مقاومت شیمیایی

از پلی اتیلن می توان در دمای پایین و بدون خطر خرابی شکننده استفاده کرد. بنابراین، یک کاربرد عمده برای برخی فرمولاسیون های لوله کشی پلی اتیلن، برای کاربردهای انتقال حرارت در دمای پایین مانند گرمایش کف تابشی، ذوب برف، تفرجگاه ها و لوله کشی پمپ حرارت زمین گرمایی است.

۴ – مقاومت کلی

لوله تأمین آب پلی اتیلن محصول جایگزینی لوله فولادی سنتی و لوله آب آشامیدنی پلی وینیل کلراید است. این لوله دارای دیواره داخلی صاف، مقاومت اصطکاکی کم، مقاومت در برابر درجه حرارت پایین، مقاومت در برابر خوردگی، ایمنی و سلامتی، انعطاف پذیری خوب و سایر ویژگی های عالی است. علاوه بر این، این محصول دارای وزن سبک، نصب آسان، کنترل ، اتصال، ساخت و ساز راحت و قابل اعتماد، عمر طولانی بیش از ۵۰ سال است.

کاربرد مواد پلی اتیلن

انواع مواد پلی اتیلن ذکر شده در فوق با گریدهای تجاری مختلف، دارای یک خصوصیات مخصوص به خود هستند که موجب می شود برای تولید یک محصول متفاوت مناسب باشند. به طور مثال، پلی اتیلن با چگالی بالا بیشتر برای تولید انواع لوله پلی اتیلن و اتصالات و همچنین انواع مخازن پلی اتیلنی به کار می رود. علاوه بر این موارد، از این پلیمر برای تولید انواع قطعات پلاستیکی، انواع بطری، جعبه های حمل و نقل، انواع ظروف نگهداری مواد غذایی، سپتیک تانک، کیسه های بسته بندی و … استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *