لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن اسپیرال

این نوع لوله ها از یک تیوپ استیلی حلقه ای شکل محکم با لایه های دو جداره پلی اتیلن ساخته شده است. محفظه ی داخلی نرم برای کاهش خوردگی با درزهای کاملا دنده دار بیرونی ازمزایای آن می باشد.

مزایا و کاربرد

مقاومت لوله ها در خردشدن و خوردگی  بالا است و به این علت در مقابل خاک های مهاجم زمین های کشاورزی واکنشی از خود نشان نمی دهند. محدوده دمای کاری در کاربردهای کوتاه مدت ۸۲ درجه و برای کاربردهای طولانی مدت ۶۰ درجه می باشد. جنبه های منحصر به فرد این نوع لوله ها هزینه اتصال پایین  آنها به دلیل ساختارشان است. نشست هوا درآن پایین و در عوض جریان هوا را با فشار بالا بهینه می‌کند. به دلیل وجود مواد به کار رفته در آن خاصیت انعطاف پذیری دارند. این خاصیت این امکان را می‌دهد که نسبت به لوله‌های مشابه به اتصالات کمتری احتیاج داشته باشد. کاربرد این لوله‌ها در صنایع نفت، گاز، ساخت پل و نیروگاه‌ها و بسیار مناسب در صنایع دریایی و شرایط ناهموار است.

لوله های اسپیرال  پلی آب دانسیته بالایی دارند و از این رو برای انتقال سیالات در شرایط ثقلی و کاربردهای فشار پایین مناسب می باشند. ضمناً در مواردی که وزن خاک از آستانه تحمل لوله های کاروگیت بالا است به جای این نوع لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان اصلاح هر گونه نقص قبل از کارگذاری به شرط اتصال با جوش الکتروفیوژن میتواند در محل ترانشه انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *